Treść strony
Ogłoszenie o naborze AOON - edycja 2025
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór wniosków w ramach resortowego programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego edycja 2025.
Głównym celem Programu jest wprowadzenie usług asystencji osobistej jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.
ADRESATAMI PROGRAMU SĄ:
- dzieci od ukończenia 2. roku życia do ukończenia 16. roku życia posiadające orzeczenie o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami w pkt 7 i 8 w orzeczeniu o niepełnosprawności – konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
- osoby z niepełnosprawnościami posiadające orzeczenie:
- o znacznym stopniu niepełnosprawności albo
- o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności albo
- traktowane na równi z orzeczeniami wymienionymi w lit. a i b, zgodnie z art. 5 i art. 62 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
NA CZYM BĘDĄ POLEGAĆ USŁUGI ASYSTENTA:
Usługi asystencji osobistej polegają na wspieraniu przez asystenta osoby z niepełnosprawnością w różnych sferach życia, w tym:
1) wsparciu uczestnika w czynnościach samoobsługowych, w tym utrzymaniu higieny osobistej;
2) wsparcie uczestnika w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wypełnianiu ról w rodzinie;
3) wsparciu uczestnika w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania;
4) wsparciu uczestnika w podejmowaniu aktywności życiowej i komunikowaniu się z otoczeniem.
Na stronie Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych został zamieszczony stosowny komunikat oraz ogłoszenie o naborze wniosków.
SPOSÓB ZGŁOSZENIA DO PROGRAMU:
Gmina przyznaje usługę asystenta na podstawie Karty zgłoszenia do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2025.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w programie powinny zgłosić chęć uczestnictwa do dnia 26.08.2024 r. do godz. 10.00 składając w Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnosielcu ul. Rynek 40A kartę zgłoszenia do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2025.
Szczegółowych informacji dotyczących Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2025 udziela Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu.
Aktualne informacje
Informacja
Asysten osobisty osoby z niepełnosprawnością 2024
Informacja dla osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna.
Metryka
- opublikował: Agnieszka Pokoradata publikacji: 2023-10-10 14:43
POPŻ PODPROGRAM 2021 Plus – efekty
Metryka
- opublikował: Agnieszka Pokoradata publikacji: 2023-10-10 14:41
Nabór wniosków do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024
W związku z planowanym przystąpieniem Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, ogłoszonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w dniu 14.08.2023 r., otwieramy nabór uczestników do ww. Programu.
Celem Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024 jest wprowadzenie usług asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:
- dzieci do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności łącznie ze wskazaniami: konieczności stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji oraz
- dorosłych osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności:
- w stopniu znacznym lub
- w stopniu umiarkowanym albo
- traktowane na równi do wymienionych w lit. a i b.
Usługi asystencji osobistej polegają w szczególności na wspieraniu przez asystenta osoby z niepełnosprawnością we wszystkich sferach życia, w tym:
1) wsparciu uczestnika w czynnościach samoobsługowych, w tym utrzymaniu higieny osobistej;
2) wsparcie uczestnika w prowadzeniu gospodarstwa domowego i wypełnianiu ról w rodzinie;
3) wsparciu uczestnika w przemieszczaniu się poza miejscem zamieszkania;
4) wsparciu uczestnika w podejmowaniu aktywności życiowej i komunikowaniu się z otoczeniem.
Osoby niepełnosprawne zainteresowane uczestnictwem w ww. Programie lub rodzice dzieci z niepełnosprawnością mogą dokonać zgłoszenia w terminie do dnia 14 września 2023 roku.
Zgłoszenia do Programu należy dokonać bezpośrednio w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu.
W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z OPS, pod numerem: 29 71 75 072.
Z treścią Programu "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024 można zapoznać się na stronie Biura Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych (https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1478,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministra-rodziny-i-polityki-spolecznej-asystent-osobisty-osoby-z-niepelnosprawnoscia-dla-jednostek-samorzadu-terytorialnego-edycja-2024).
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2023-09-12 14:54
Nowy okres zasiłkowy 2023/2024 na zasiłki rodzinne, fundusz alimentacyjny i specjalny zasiłek opiekuńczy
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
W KRASNOSIELCU INFORMUJE, ŻE WNIOSKI O USTALENIE PRAWA DO:
- ZASIŁKU RODZINNEGO;
- ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO;
- SPECJALNEGO ZASIŁKU OPIEKUŃCZEGO
NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2023/2024
BĘDĄ PRZYJMOWANE OD DNIA 1 SIERPNIA 2023 ROKU
*OD DNIA 1 LIPCA 2023 ROKU W/W WNIOSKI MOGĄ BYĆ SKŁADANE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ
Jednocześnie Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje, że :
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego 2024 r.
UWAGA: W przypadku złożenia wniosku w miesiącu grudniu, prawo do świadczeń ustala się od miesiąca grudnia!
Wnioski i załączniki do wniosku mogą być składane :
- za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez ministra właściwego do spraw rodziny – portal: mrpips.gov.pl,
- osobiście w tradycyjnej formie papierowej w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu
Rynek 40, 06-212 Krasnosielc, w godzinach: od 07:00 do 15:00,
Formularze wniosków oraz innych dokumentów niezbędnych do przyznania prawa do świadczeń są dostępne na stronie ministerstwa : WZORY WNIOSKÓW DO POBRANIA lub w Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnosielcu od 20 lipca 2023 roku.
Szczegółowych informacji udzielą pracownicy Ośrodka pod nr telefonu: 29 7140 056
POPŻ PODPROGRAM 2021 Plus
CELEM PROGRAMU jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie luty 2023 – sierpień 2023, a jej celami szczegółowymi są: a) organizacja i koordynacja sieci dystrybucji pomocy żywnościowej składającej się z organizacji partnerskich lokalnych, zwanych dalej OPL, zgodnie z zasadami PO PŻ, b) racjonalne zagospodarowanie artykułów spożywczych otrzymanych z OPO oraz z innych źródeł, na potrzeby udzielania pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym, c) przekazanie artykułów spożywczych osobom zakwalifikowanym do otrzymania pomocy żywno-ściowej zgodnie z zasadami POPŻ, d) prowadzenie działań w ramach środków towarzyszących wśród osób najbardziej potrzebujących zakwalifikowanych do objęcia pomocą żywnościową, mających na celu włączenie społeczne. OKRES DYSTRYBUCJI ŻYWNOŚCI: marzec 2023 – sierpień 2023 Pomoc żywnościowa dystrybuowana jest przez Banki Żywności w Ciechanowie do Organizacji Partnerskiej Lokalnej [OPL] na terenie województwa mazowieckiego, która przekazuje żywność bez-pośrednio do osób potrzebujących.
Dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego
Rozstrzygnięcie naboru na kierownicze stanowisko urzędnicze Kierownik Klubu Senior+ w Krasnosielcu
Nabór na stanowisko urzędnicze "Kierownik Klubu Senior+ w Krasnosielcu"
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2023-01-12 10:15
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2023-01-12 10:15
Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Cyfryzacji
POPŻ PODPROGRAM 2021 – efekty
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu z terenu województwa mazowieckiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie luty 2022 – październik 2022.
Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
- warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy,
powidła śliwkowe);
- skrobiowe (makaron jajeczny),
- mleczne (mleko UHT),
- mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, filet z makreli w oleju),
- cukier (cukier biały),
- tłuszcze (olej rzepakowy).
Pomoc żywnościowa trafiła do 348 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa mazowieckiego.
Wydaliśmy osobom potrzebującym:
12,65222 ton żywności;
1500 paczek żywnościowych;
W ramach POPŻ Podprogram 2021 dla 40 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono dwa rodzaje warsztatów edukacyjnych w ramach działań towarzyszących:
- edukacji finansowej – jedno spotkanie dla 15 uczestników
- kulinarnych – jedno spotkanie dla 25 uczestników
Nabór wniosków do Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023
W związku z planowanym przystąpieniem Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu do realizacji Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego, ogłoszonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w dniu 23.10.2022 r., otwieramy nabór uczestników do ww. Programu. Celem Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 jest wprowadzenie usług asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla:
Usługi asystencji osobistej mogą w szczególności polegać na pomocy asystenta w: 1) wykonywaniu przez uczestnika Programu czynności dnia codziennego; 2)wyjściu, powrocie lub dojazdach z uczestnikiem Programu w wybrane przez niego miejsca; 3)załatwianiu spraw urzędowych; 4) korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy); 5)zaprowadzaniu dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności do placówki oświatowej lub przyprowadzaniu ich z niej. Osoby niepełnosprawne zainteresowane uczestnictwem w ww. Programie lub rodzice dzieci z niepełnosprawnością mogą dokonać zgłoszenia w terminie do dnia 8 listopada 2022 roku. Każda osoba zgłaszająca się do Programu powinna przedłożyć:
Wszystkie ww. wzory dokumentów są dostępne w siedzibie OPS. Kwalifikowanie do Programu odbywać się będzie z uwzględnieniem osobistej sytuacji osoby niepełnosprawnej, zgodnie z założeniami Programu, nie wcześniej jednak niż po przyznaniu środków finansowych dla Gminy na realizację powyższego zadania. Zgłoszenia do Programu należy dokonać bezpośrednio w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu. Usługi asystencji osobistej mogą świadczyć osoby niebędące członkami rodziny uczestnika:
lub
lub
Posiadanie doświadczenia, o którym mowa w pkt 2, może zostać udokumentowane pisemnym oświadczeniem podmiotu, który zlecał udzielanie bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym1. W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z OPS, pod numerem: 29 71 75 072. Z treścią Programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2023 można zapoznać się na stronie Biura Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych (https://niepełnosprawni.gov.pl) zakładka Fundusz Solidarnościowy. |
Wnioski na nowy okres zasiłkowy 2022/2023
OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
W KRASNOSIELCU
INFORMUJE, ŻE:
WNIOSKI O USTALENIE PRAWA DO:
- ZASIŁKU RODZINNEGO;
- ŚWIADCZEŃ Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO;
- SPECJALNEGO ZASIŁKU OPIEKUŃCZEGO
NA NOWY OKRES ZASIŁKOWY 2022/2023
BĘDĄ PRZYJMOWANE OD DNIA 1 SIERPNIA 2022 ROKU
*OD DNIA 1 LIPCA 2022 ROKU W/W WNIOSKI MOGĄ BYĆ SKŁADANE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje, że :
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia.
W przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego 2023 r.
UWAGA: W przypadku złożenia wniosku w miesiącu grudzień, prawo do świadczeń ustala się od miesiąca grudzień!
Wnioski i załączniki do wniosku mogą być składane :
- za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez ministra właściwego do spraw rodziny – portal: mrpips.gov.pl,
- osobiście w tradycyjnej formie papierowej w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu
Rynek 40, 06-212 Krasnosielc, w godzinach: od 07:00 do 15:00,
Formularze wniosków oraz innych dokumentów niezbędnych do przyznania prawa do świadczeń są dostępne na stronie ministerstwa : WZORY WNIOSKÓW DO POBRANIA lub w Ośrodku Pomocy Społecznej w Krasnosielcu.
Szczegółowych informacji udzielą pracownicy Ośrodka pod nr telefonu: 29 7140 056
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2022-07-18 08:05
- zmodyfikował: Anna Maluchnikostatnia modyfikacja: 2022-07-18 08:06
Informacja o wyniku naboru na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze: Kierownika Klubu Senior+ w Krasnosielcu utworzonego w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020
Ogłoszenie o naborze
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2022-04-22 12:07
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2022-04-22 12:07
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje o realizacji programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022,
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje
o realizacji programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2022,
finansowanego ze środków FUNDUSZU SOLIDARNOŚCIOWEGO.
Wartość otrzymanego dofinasowania wynosi 62730,00 zł
Koszt zadania wynosi: 65000,00 zł
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje, iż w związku z otrzymaniem przez Gminę Krasnosielc dotacji w wysokości 62730,00 zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, w ramach Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, będzie realizował dla mieszkańców Gminy Krasnosielc, wsparcie w ramach Programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2022.
Pomoc w postaci usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej, ma na celu zapewnienie wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności w miejscu zamieszkania oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym osobom z niepełnosprawnościami posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub traktowanym na równi z wymienionymi.
Głównym celem Programu jest poprawa jakości życia osób z niepełnosprawnościami,
w szczególności poprzez umożliwienie im jak największej niezależności, zapewnienie wsparcia, pomocy adekwatnej do potrzeb oraz umożliwienie zaangażowania osób
z niepełnosprawnościami w wydarzenia społeczne, kulturalne, rozrywkowe lub sportowe.
Informacje o możliwości składania wymaganych dokumentów do udziału w Programie ,,Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” – edycja 2022 można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu lub kontaktując się telefonicznie: 297175072.
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2022-04-08 12:21
- zmodyfikował: Anna Maluchnikostatnia modyfikacja: 2022-05-06 13:06
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje o realizacji programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025 – edycja 2022
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje
o realizacji programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025
– edycja 2022,
dofinansowanego ze środków budżetu państwa.
Wartość otrzymanego dofinasowania wynosi 48600,00 zł
Koszt zadania wynosi: 108600,00 zł
W/w środki zostaną przeznaczone na zapewnienie funkcjonowania Klubu Senior +
w Krasnosielcu. Klub Senior + Krasnosielcu został utworzony w 2017 roku. Od roku 2020 klub działa w strukturze Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu jako ośrodek wsparcia.
W roku 2022 klub będzie zapewniać 25 miejsc. Członkami Klubu Senior + mogą być:
- Osoby zamieszkujące na terenie Gminy Krasnosielc,
- Osoby w wieku 60+,
- Osoby nieaktywne zawodowo.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje o realizacji programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023 – na 2022 rok,
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje
o realizacji programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019 – 2023
– na 2022 rok,
dofinansowanego ze środków budżetu państwa.
Wartość otrzymanego dofinasowania wynosi 52500,00 zł
Koszt zadania wynosi: 128750,00 zł
W/w środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów posiłków dla dzieci i młodzieży
w szkołach oraz na wypłatę zasiłków celowych i świadczeń pieniężnych na zakup posiłku
lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych w 2022 roku.
Środki dotacji celowej z budżetu państwa - Pomoc państwa w zakresie dożywiania oraz pomoc żywnościowa dla najuboższych przeznaczone są na dofinansowanie działań Gminy polegających na zapewnieniu pomocy w formie posiłku, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych lub świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności wszystkim osobom jej potrzebującym w szczególności:
- dzieciom do czasu podjęcia nauki w szkole podstawowej,
- dzieciom do czasu ukończenia szkoły ponadpodstawowej lub szkoły ponadgimnazjalnej,
- osobom i rodzinom znajdującym się w sytuacjach wymienionych w art.7 ustawy o pomocy społecznej, w szczególności osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym.
Komunikat Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu dot. dodatku osłonowego
03.01.2022 roku opublikowana została ustawa o dodatku osłonowym (Dz. U. z 2022 r., poz. 1), która wchodzi w życie z 04.01.2022r.
Informujemy, że na terenie Gminy Krasnosielc obsługę wniosków o wypłatę dodatku osłonowego realizować będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu, ul. Rynek 40.
Zgodnie z treścią ustawy dodatek osłonowy przysługiwać będzie:
osobie w gospodarstwie domowym jednoosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych nie przekracza kwoty 2100 zł;
osobie w gospodarstwie domowym wieloosobowym, w którym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy o świadczeniach rodzinnych nie przekracza kwoty 1500 zł na osobę.
Dodatek osłonowy wynosi rocznie:
400 zł dla gospodarstwa domowego jednoosobowego;
600 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 2 do 3 osób;
850 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z 4 do 5 osób;
1150 zł dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 6 osób.
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 kolejna edycja -Podprogram 2021
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu w ramach współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie będzie realizował kolejną edycję Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2021.
Kwalifikowanie osób do uczestnictwa w Podprogramie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa Podprogram 2021 dla osób zamieszkujących w Gminie Krasnosielc poprzez weryfikację kwalifikowalności osób zainteresowanych przez pracowników socjalnych tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej od 1 listopada 2021r.
Żywność dystrybuowana będzie nieodpłatnie dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających wymogi określone w ustawie o pomocy społecznej oraz z zastosowaniem kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania pomocy, których dochód nie przekracza 220% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej, tj.
-1542,20 zł (netto) w przypadku osoby samotnie gospodarującej;
-1161,60 zł (netto) w przypadku osoby w rodzinie.
Grupy osób najbardziej potrzebujących, do których będzie skierowana pomoc żywnościowa:
-osoby bezdomne;
-osoby niepełnosprawne;
-pozostałe grupy odbiorców spełniające kryteria dochodowe określone jak wyżej, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej.
W celu uzyskania szczegółowych informacji zachęcamy do kontaktu telefonicznego z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnosielcu pod numerem tel: 297175072
PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020 JEST WSPÓŁFINANSOWANY Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM PODROGRAM 2021
CELEM PROGRAMU jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie grudzień 2021 – czerwiec 2022
PODPROGRAM 2020 – efekty
1. Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu przy współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2020 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie styczeń 2021 – październik 2021.
2. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
• warzywne i owocowe (groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, mus jabłkowy);
• skrobiowe (makaron jajeczny, ryż biały, kasza jęczmienna, płatki owsiane, herbatniki maślane, kawa zbożowa),
• mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
• mięsne (szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet drobiowy, filet z makreli w oleju),
• cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
• tłuszcze (olej rzepakowy),
• dania gotowe (fasolka po bretońsku).
3. Pomoc żywnościowa trafiła do 349 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa mazowieckiego.
4. Wydaliśmy osobom potrzebującym: 28,45500 ton żywności; 2500 paczek żywnościowych;
5. W ramach Podprogramu 2020 dla 17 osób korzystających z pomocy żywnościowej w ramach działań towarzyszących przeprowadzono jeden rodzaj warsztatów edukacyjnych online:
• Warsztaty ekonomiczne – dwa spotkania dla 17 uczestników.
Realizacja wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" - terminy przyjmowania wniosków na rok szkolny 2021/2022
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje, że na podstawie wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023 od 23 sierpnia 2021r o pomoc w formie dożywiania dzieci w placówkach oświatowych, mogą ubiegać się rodziny – mieszkańcy gminy Krasnosielc, którzy spełniają następujące warunki:
- dochód rodziny nie przekracza 150% kryterium dochodowego ustawy o pomocy społecznej,
Wskazany powyżej dochód obliczany jest na podstawie ustawy o pomocy społecznej.
Niezbędne dokumenty:
- wniosek o pomoc;
- zaświadczenie o dochodach netto za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku,
- rolnicy - nakaz płatniczy za rok 2021oraz informację o podleganiu ubezpieczeniu w KRUS ,
- osoby pracujące dorywczo - oświadczenie pod odpowiedzialnością karną o wysokości uzyskanego dochodu w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku.
Wniosek do pobrania poniżej lub w siedzibie tut. Ośrodka.
Informacja w sprawie zmian w realizacji wypłat świadczenia "Dobry start" (300+) od lipca 2021 r.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje, że od roku szkolnego 2021/2022 obsługą świadczenia Doby Start zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wniosek o świadczenie z programu Dobry Start można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe. Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r.
Pracownicy ZUS zapewniają wsparcie w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS oraz udzielają informacji dotyczących wypełniania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia Dobry Start w placówkach ZUS, za pośrednictwem infolinii oraz w punktach mobilnych w innych instytucjach.
Ekspert z ZUS będzie pełnił dyżur w Ośrodku Pomocy Społecznej
w Krasnosielcu w dniu 28 lipca 2021 roku w godz. 9.00 - 14.00.
Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi świadczenia Dobry Start na nowych zasadach można się zapoznać klikając w link:
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2021-07-01 13:49
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2021-07-01 13:49
Raport o stanie zapewnienia dostępności
Metryka
- opublikował: Anna Maluchnikdata publikacji: 2021-04-12 13:23
Zasady i terminy składania i rozpatrywania wniosków o świadczenie wychowawcze w 2021 roku
Począwszy od 2021r., prawo do świadczenia wychowawczego będzie ustalane, co do zasady na roczny okres świadczeniowy trwający od dnia 1 czerwca do dnia 31 maja następnego roku kalendarzowego.
Najbliższy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500+" będzie trwał od 1 czerwca 2021 r. do 31 maja 2022 r.
W związku z rozpoczynającym się od 1 czerwca 2021 r. nowym okresem świadczeniowym 2021/2022 ruszy kolejny nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres.
Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego od 1 czerwca 2021 r., wnioski będzie można składać już od 1 lutego 2021 r. drogą elektroniczną czyli przez Internet za pośrednictwem portalu Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl, przez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS, a od 1 kwietnia 2021 r. także drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.
WSPIERAJ SENIORA 2021
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej podjęło decyzję o przedłużeniu realizacji programu "WSPIERAJ SENIORA" na I kwartał 2021r., z ewentualną możliwością wydłużenia jego realizacji o kolejne miesiące w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.
Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia polega w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.
W szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie poniżej 70 roku życia.
Osoba starsza, która chciałaby skorzystać z usługi wsparcia dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów pod numer telefonu 22 505 11 11. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej. Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów oraz artykułów podstawowej potrzeby. Koszty zakupów pokrywa Senior.
Z usługi wsparcia można skorzystać kontaktując się bezpośrednio z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krasnosielcu nr tel. 297175072.
WSPIERAJ SENIORA 2020
Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu informuje, że realizuje program "WSPIERAJ SENIORA"
Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia Seniorów w wieku 70 lat i więcej, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia polega w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.
W szczególnych przypadkach pomoc może być udzielona osobie poniżej 70 roku życia.
Osoba starsza, która chciałaby skorzystać z usługi wsparcia dzwoni na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów pod numer telefonu 22 505 11 11. Osoba przyjmująca zgłoszenie przekazuje prośbę o pomoc do ośrodka pomocy społecznej. Pracownik ośrodka pomocy społecznej kontaktuje się telefonicznie z Seniorem, weryfikuje zgłoszenie i ustala usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów oraz artykułów podstawowej potrzeby. Koszty zakupów pokrywa Senior.
Z usługi wsparcia można skorzystać kontaktując się bezpośrednio z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krasnosielcu nr tel. 297175072.
PODPROGRAM 2019 – efekty
- Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnosielcu z terenu województwa mazowieckiego przy współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2019 współfinasowany
z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie
grudzień 2019 – wrzesień 2020. - Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze:
- warzywne i owocowe (groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, sok jabłkowy, powidła śliwkowe);
- skrobiowe (makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane),
- mleczne (mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający),
- mięsne (szynka drobiowa, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju),
- cukier (cukier biały, miód wielokwiatowy),
- tłuszcze (olej rzepakowy),
- dania gotowe (gołąbki w sosie pomidorowym).
3. Pomoc żywnościowa trafiła do 370 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z terenu województwa mazowieckiego.
4. Wydaliśmy osobom potrzebującym:
23,69000 ton żywności;
2000 paczek żywnościowych;
5. W ramach Podprogramu 2019 dla 65 osób korzystających z pomocy żywnościowej przeprowadzono dwa rodzaje warsztatów edukacyjnych w ramach działań towarzyszących:
- edukacji finansowej – jedno spotkanie dla 33 uczestników
- kulinarnych – jedno spotkanie dla 32 uczestników